Inspektor Krzysztof Nowak został nowym komendantem miejskim policji w Lesznie. W uroczystości wręczenia aktu nominacji uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie zorganizowano uroczystą zbiórkę, podczas której komendant wojewódzki policji w Poznaniu inspektor Tomasz Trawiński przedstawił nowego komendanta miejskiego policji w Lesznie. Został nim inspektor Krzysztof Nowak, który w ostatnich czterech latach był komendantem powiatowym policji w Rawiczu. Służbę w mundurze pełni od 25 lat.

Komisarz Arkadiusz Milewski, od stycznia b.r. p.o. komendanta miejskiego policji w Lesznie, przeszedł do dyspozycji komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu, który wkrótce wyznaczy dla niego nowe obowiązki. Prawdopodobnie zostanie komendantem powiatowym w Śremie.

Wśród zaproszonych na uroczystość do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie gości byli m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak, wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, szefowie prokuratur leszczyńskiej i gostyńskiej oraz kapelan ks. Maciej Grześ. Starosta odchodzącemu i nowemu komendantowi wręczył pamiątkowe tablo ze zdjęciami komendantów policji w Lesznie pełniących swe funkcje po 1920 r.

{gallery}2016/artykuly/policja_komendant_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}