Sala balowa zamku w Rydzynie gościła uczestników II Regionalnego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Patronat nad tym wydarzeniem kulturalnym objęli starosta leszczyński Jarosława Wawrzyniak oraz burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek.

Głównym organizatorem II Regionalnego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych było rydzyńskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Do Rydzyny przyjechali członkowie kilkunastu zespołów, m.in. „Wiola” ze Święciechowy, „Razem Raźniej” z Długich Starych, „Sami Swoi” z Grotnik, „Dłużynianki” z Dłużyny, „Tęcza” z Piasków, Kapela Ludowa „Malinczoki” z Piasków, „Srebrny Włos” z Włoszakowic, „Niezapominajka” z Góry, „Wrzos” z Kąkolewa.

Przegląd był połączony z obchodami 10-lecia Zespołu Śpiewaczego „Rydzyniacy”. Wśród składających życzenia byli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak. Rydzyńska impreza była objęta patronatem starosty leszczyńskiego i dofinansowana z budżetu samorządu.