Ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wyremontowała ok. 600 mb drogi powiatowej z Krzycka Małego do skrzyżowania z drogą Leszno – Włoszakowice. W 2017 r. wykonana zostanie na tym odcinku warstwa ścieralna nawierzchni.

Władze powiatu leszczyńskiego w ub.r. zdecydowały, że część remontów dróg będzie wykonywać własnymi siłami Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Ekipa remontowa ma do dyspozycji niezbędny sprzęt do wykonywania większości prac drogowych, materiały budowlane dostarczają firmy wybrane w przetargach.

Po remoncie ok. 1,6 km drogi powiatowej z Bukówca Górnego w kierunku Machcina, do granicy powiatu leszczyńskiego drugą inwestycją ekipy remontowej ZDP była przebudowa odcinka drogi o długości ok. 600 mb od byłej dyskoteki Cosmos w Krzycku Małym do skrzyżowania z drogą Leszno – Włoszakowice.

- Po sfrezowaniu skrajnych, połamanych części nawierzchni obu stron jezdni, wykonaliśmy nową podbudowę z betonu, tłucznia i asfaltu. Droga została poszerzona do sześciu metrów. Łącznie wykonaliśmy podbudowę na ok. 830 m2 powierzchni, a nową warstwę bitumiczną ułożyliśmy na ok. 1600 m2 jezdni. Pobocza obustronnie wzmocniliśmy destruktem asfaltowym - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Prace remontowe stale wykonywało 3-5 osób, do tego trzeba dodać pracowników wykonujących prace koparką i kierowców. Remont kosztował ok. 80 tys. zł. Z wyliczeń ZDP w Lesznie wynika, że gdyby roboty zlecić w przetargu, to szacunkowy ich koszt byłby co najmniej o połowę wyższy.

W 2017 r., po zakończeniu zleconej przez gminę Święciechowa budowy kanalizacji sanitarnej w Krzycku Małym, droga powiatowa przez Krzycko Małe oraz wyremontowany w tym roku przez ZDP odcinek doczekają się nowej nawierzchni ścieralnej.