Cech Rzemiosł Różnych w Lesznie uroczyście obchodził swe 60-lecie. Podczas jubileuszu wręczono rzemieślnikom nagrody i wyróżnienia.

Cech Rzemiosł Różnych w Lesznie powstał w 1956 r. , po rozwiązaniu struktur Okręgowego Związku Cechów w Lesznie. Cech jest dobrowolną organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła oraz organizacji pracodawców. Obecnie należy do niego 183 rzemieślników.

Podczas jubileuszu 60-lecia powstania z rzemieślnikami spotkali się przedstawiciele władz Wielkopolski i Leszna, a powiat leszczyński reprezentował starosta Jarosław Wawrzyniak. Honorowe odznaki „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” otrzymali starszy cechu Zdzisław Smolibowski i Daniel Nowacki.