Zakończyła się przebudowa przejazdu kolejowego we Włoszakowicach. Kierowcy nie muszą już korzystać z objazdów, przejazd przez tory jest komfortowy.

Przebudowę przejazdu kolejowego w ciągu ul. Kurpińskiego (droga powiatowa) we Włoszakowicach spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zleciła firmie Bahn Technik Wrocław. Długo oczekiwane prace pierwotnie miały zostać wykonane w pierwszym półroczu tego roku, ale ostatecznie termin ich rozpoczęcia wyznaczono na listopad.

- Prace trwały trzy tygodnie i ich efekt z pewnością odczują kierowcy. Ułożone między szynami płyty betonowo – gumowe radyklanie poprawiły komfort przejazdu przez tory – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.