Radni powiatu leszczyńskiego na XXIII sesji przegłosowali siedem uchwał i przyjęli sprawozdania komisji rewizyjnej z dwóch kontroli.

Radni uchwalili m.in. program współpracy powiatu leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego na 2017 rok oraz podział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – ok. 800 tys. zł na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych i 90 tys. zł - na rehabilitację zawodową. Rajcowie przyjęli także informację o realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2015/2016 przez placówki prowadzone przez powiat: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie, Zespół Szkól Specjalnych w Górznie oraz Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Rydzynie.

Ponadto rada powiatu przyjęła sprawozdania z kontroli przeprowadzonej przez komisję rewizyjną w zakresie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie oraz wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie. Rewizorzy nie stwierdzili nieprawidłowości w obu jednostkach.