Zakończono pierwszą tak dużą inwestycję drogową realizowaną przez Powiat Leszczyński. Przebudowana droga Dąbrze-Rydzyna wraz  z rondem w Rydzynie na Młyńskiej Górze została oficjalnie oddana do użytku.

Podczas prac drogowych odnaleziono stary drogowskaz pamiętający II wojnę światową, który uświetlnia rondo.
Cała inwestycja współfinansowana była przez gminę Rydzyna (600.000 zł.) oraz Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych (3.000.000 zł). W ciągu drogi powiatowej wybudowana została także ścieżka rowerowa z kostki brukowej pomiędzy miejscowościami. Koszt inwestycji zamyka się w kwocie 6,3 miliona zł. Inwestycja realizowana była przez Powiat Leszczyński.