Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie szuka firm, które będą z nim współpracować w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego uczniów tej placówki. Na projekt „Mój zawód - mój wybór” ośrodek otrzymał ok. 520 tys. zł dotacji z unijnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji kluczowych uczniów SOSW Rydzyna poprzez doposażenie pracowni i warsztatów oraz zorganizowanie staży zawodowych u pracodawców. Dzięki temu uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mieli lepszy start na rynku pracy.

SOSW ogłosił postępowanie, w którym do 23 sierpnia br. czeka na oferty firm, które będą kształcić (praktyki/staże) uczniów w zawodach: krawiec, ogrodnik, kucharz i technik turystyki wiejskiej w ramach projektu „Mój zawód - mój wybór”. Nauka potrwa trzy lata, do końca roku szkolnego 2019/2020.

UE SOSW Rydzyna