Radni powiatu leszczyńskiego wizytowali inwestycje finansowane lub współfinansowane z budżetu samorządu.

Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk zwołał wyjazdowe posiedzenie wszystkich komisji. Radni wizytowali inwestycje tegoroczne oraz dwuletnie inwestycje samorządu. Wraz ze starostą Jarosławem Wawrzyniakiem i wicestarostą Robertem Kasperczakiem zapoznali się z zaawansowaniem prac drogowych. Szczegóły techniczne przedsięwzięć przedstawili Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie oraz jego zastępca Jarosław Dokurno.

Wyjazdowe posiedzenie komisji rozpoczęło się w Lesznie, a następnie radni wizytowali kończące się dwie inwestycje: przebudowę drogi Garzyn – Górzno i budowę ścieżki rowerowej wzdłuż tej drogi. Kolejnym punktem była wizyta na wyremontowanych już w tym roku przez brygadę remontową Zarządu Dróg Powiatowych odcinkach dróg:  Osieczna – Lipno, Lipno – Górka Duchowna, Świerczyna – Karchowo oraz na remontowanej od kilku tygodni drodze Witosław – Popowo Wonieskie.

W Wilkowicach z kolei radni zapoznali się z zaawansowaniem prac dwóch inwestycji powiatowych – przebudową ulic Dworcowej i Święciechowskiej (wraz z budową ścieżki rowerowej) oraz budową ścieżki rowerowej Lipno – Mórkowo - Wilkowice w ramach budowy sieci ok. 14 km połączeń dróg dla rowerów w gminach Osieczna, Rydzyna i Lipno.

Ostatnim etapem wizytacji samorządowców była największa w historii powiatu inwestycja drogowa – przebudowa i budowa drogi z Wijewa do węzła S5 Nietążkowo. Spółka Colas wykonuje obecnie roboty na dwóch odcinkach – budowie obwodnicy Boguszyna oraz przebudowie drogi z Włoszakowic w kierunku Zaborówca i Brenna.