Spółka Enea Operator zakończyła naprawę uszkodzeń linii energetycznych średniego napięcia w powiecie leszczyńskim, spowodowanych czwartkową nawałnicą. Do końca dnia w poniedziałek wszystkie domy i firmy powinny być już zasilane w energię elektryczną.

Z uzyskanych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie w poniedziałek rano informacji wynika, że spółka Enea Operator zakończyła w niedzielę drugi etap usuwania szkód spowodowanych przez orkan Ksawery. Zasilanie linii średniego napięcia w powiecie leszczyńskim zostało przywrócone.

Elektromonterzy spółki Enea Operator od niedzieli prowadzą roboty na sieciach niskiego napięcia, dostarczającej energię elektryczną do domów i firm. Systematycznie kolejnym odbiorcom przywracane jest zasilanie w energię elektryczną.

Z informacji uzyskanych od Danuty Wolniewicz, dyrektor Rejonu Dystrybucji Leszno Enea Operator wynika, że w poniedziałek wszyscy odbiorcy w powiecie leszczyńskim powinni już mieć dostęp do energii elektrycznej. Mieszkańcy oraz szefowie firm, którzy wciąż nie mają prądu, powinni ten fakt zgłosić w urzędach gminnych lub bezpośrednio w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie, tel. 65 525 69 75. Fakt ten ułatwi elektromonterom lokalizację uszkodzeń i przyspieszy prace naprawcze.