Wszyscy lubimy wokół siebie czystość i porządek. Dlatego w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie zorganizowano akcję Sprzątanie świata.

Wychowankowie SOSW zgodnie z ustalonym planem działań posprzątali najbliższe otoczenie internatu. Akcja Sprzątanie świata odbyła się w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami i na to szczególnie zwrócono uwagę w tej akcji. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania.

Wyrobienie w sobie nawyków porządku, oszczędności i gospodarności dotyczy każdego mieszkańca naszego powiatu, a młodzież nam pokazuje, jak to robić.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_SOSW_sprzatanie_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}