W gminie Włoszakowice tradycyjnie uczczono Święto Niepodległości przejazdem kawalerii i postaci historycznych przez okoliczne miejscowości.

Przez Włoszakowice orszak poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” oraz Mażoretki „Twins”. Przejazd rozpoczął się od uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Wśród pasażerów bryczek widzowie mogli podziwiać znane postaci historyczne, takie jak marszałek Józef Piłsudski (Hieronim Apolinarski), czy premier Ignacy Jan Paderewski (Kazimierz Kurpisz) oraz lokalnych bohaterów. W korowodzie wzięli również udział goście honorowi, w tym wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak, wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, przewodnicząca Rady Gminy Irena Przezbór, sołtys Bukówca Górnego, radny powiatu leszczyńskiego Tadeusz Malepszy, sołtys Dłużyny Aniela Poloszyk, sołtys Grotnik Łukasz Chałupka, sekretarz gminy Monika Klemenska, dyrektor GOK Monika Lucerek, kierownik GOSiR Arkadiusz Szymczak oraz przedstawiciele Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2017/artykuly/Wloszakowice_Swieto_Niepodleglosci11.11,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}