W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie obradowała wspólna komisja bezpieczeństwa i porządku miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Dyskutowano m.in. o samorządowych wydatkach na ten cel.

W skład wspólnej komisji bezpieczeństwa i porządku miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego wchodzą prezydent Leszna, starosta leszczyński (obaj jako współprzewodniczący komisji), przedstawiciele rady miejskiej i rady powiatu, komendant i zastępca komendanta miejskiego policji, komendant straży miejskiej Leszna, prokurator rejonowy, dyrektor Młodzieżowego Centrum Alternatywa w Lesznie oraz przedstawiciel powiatu – radny gminy Krzemieniewo.

Komisja na ostatnim posiedzeniu zapoznała się m.in. ze stanem przygotowań służb miejskich i powiatowych do zimowego utrzymania dróg oraz do zapewnienia pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym. Przedstawiciele powiatu leszczyńskiego poinformowali o tegorocznych wydatkach na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Z budżetu powiatu wydano m.in. 45 tys. zł na dofinansowanie kupna radiowozu dla policjantów dbających o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz letnich dodatkowych dyżurów funkcjonariuszy w miejscowościach letniskowych. Straż pożarna z kolei za samorządowe pieniądze (18 tys. zł) kupiła namiot pneumatyczny z wyposażeniem.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji szefowie Komendy Miejskiej Policji w Lesznie – komendant Krzysztof Nowak i jego zastępca Szymon Sędzik - w związku z objęciem w tym roku swych funkcji otrzymali z rąk prezydenta Łukasza Borowiaka i starosty Jarosława Wawrzyniaka akty powołania do komisji.

{gallery}2016/artykuly/komisja_bezpieczenstwa_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}