Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży Powiatu Leszczyńskiego

Mistrzami powiatu w tenisie stołowym zostali uczniowie z Nowego Belęcina i Dąbcza. Rozgrywki dzieci i młodzieży odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie. To kolejne zawody rozgrywane w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W hali widowiskowo-sportowej w Rydzynie odbyły się z Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży uczniów szkół z powiatu leszczyńskiego. Puchary i medale wręczyli zwyciezcom starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

W hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Badmintonie - miasto Leszno i powiat, rozgrywane w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

254 osoby uczestniczyły w 14 edycji testu Coopera, który odbył się na boisku sportowym w Wijewie. Uczestnicy przez dwanascie minut biegali po boisku. potem sprawdzono ich kondycję w tabelach.

Na stadionie w Rydzynie odbył się test Coopera, którego organizatorem był Klub AZS PWSZ z Leszna, a współorganizatorem była Szkoła Podstawowa z Rydzyny.

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach rozegrano zawody szachowe, do których zgłoszono 127 uczniów szkół powiatu leszczyńskiego. W dekoracji zwycięzców uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestatosta Robert Kasperczak.

W leszczyńskim Parku Jonstona odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - rok szkolny 2018/2019.

Przez rok szkolny 2017/2018 na terenie powiatu leszczyńskiego i Leszna odbywało się współzawodnictwo sportowe szkół prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Lesznie.