W Zespole Szkół w Osiecznej rozegrano ogólnopolski turniej koszykówki „Ku Pamięci Wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. Zwycięsko z rywalizacji wyszli zawodnicy Mini Polonia 1912 Leszno.

Turniej zorganizował Uczniowski Koszykarski Klub Sportowy Iskra Osieczna. Przez dwa dni każda z pięciu drużyn składających się z uczniów podstawówek rozegrała po cztery mecze. Zwycięzcą turnieju został zespół Mini Polonii 1912 Leszno, drugie miejsce zajęli reprezentanci gospodarzy – UKKS Iskra Osieczna, a trzecie – MKKS Żak Koszalin.

Młodzi sportowcy nie tylko rywalizowali na parkiecie, ale także zwiedzali Osiecznę i okolice. Patronat nad turniejem poświęconym pamięci powstańców wielkopolskich objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Puchary uczestnikom zawodów wręczył przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

{gallery}2016/artykuly/Osieczna_turniej_koszykowki_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}