Leszczyńskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w warcabach w Lipnie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowicach (dzieci) oraz Zespołu Szkół w Kąkolewie (młodzież) zostali najlepszymi w powiecie leszczyńskim w mistrzostwach w warcabach klasycznych w Lipnie. Zawody odbyły się w ramach Leszczyńskich Igrzysk Dzieci oraz Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W mistrzostwach uczestniczyli uczniowie szkół miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.  W igrzyskach dzieci najlepszymi w powiecie leszczyńskim okazali się Rumińska Gabriela (SP Górka Duchowna) w kategorii dziewczyn oraz Radosław Leśniewski (SP Wilkowice) wśród chłopców. Natomiast w igrzyskach młodzieży zwyciężyli:  Kinga Cieślak (ZS Kąkolewo) wśród dziewczyn i Jan Gorwa (ZS Kąkolewo) – w kategorii chłopców.

W klasyfikacji drużynowej szkół powiatu leszczyńskiego wśród dzieci najlepszą okazała się SP Wilkowice, a wśród młodzieży – ZS Kąkolewo.