Droga Gołanice - Jezierzyce Kościelne

Spółka Drogbud Gostyń rozpoczęła przebudowę drogi powiatowej z Gołanic do Jezierzyc Kościelnych. W czasie przeprowadzanych prac – zwłaszcza w terenie zabudowanym  - wprowadzany będzie na kolejnych odcinkach ruch wahadłowy.

W powiecie leszczyńskim znaleziono w lipcu br. sześć padłych dzików zakażonych afrykańskim pomorem świń ASF, łącznie dotąd było ich już 36. W Wielkopolsce stwierdzono w trzech powiatach 429 przypadków choroby u dzikich zwierząt.

Od 23 lipca br. znowu możesz elektronicznie zarezerwować wizytę w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Droga w Tarnowej Łące zbudowana

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna zbudowało 150 mb drogi powiatowej w Tarnowej Łące w gminie Rydzyna.

Powiat leszczyński złożył wniosek o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie z Uchwałą Rady Ministrów w pierwszym etapie samorząd otrzyma ok. 1,7 mln zł na inwestycje, natomiast w etapie drugim dotacje będą przyznawane w ramach naborów wniosków.

W związku z wystąpieniem ogniska ASF i ustanowieniu nowych zasięgów obszarów związanych z ASF na terenie powiatu leszczyńskiego, Samorząd Powiatu Leszczyńskiego zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego o podjęcie działań, które przyczynią się do wyznaczenia zakładów ubojowych zainteresowanych skupem i ubojem trzody chlewnej ze strefy czerwonej i niebieskiej, co pozwoli znacznie zmniejszyć straty producentów trzody.

Powiat przekroczył 57 tys. mieszkańców

Ludność powiatu leszczyńskiego przekroczyła w 2019 r. 57 tys. osób – wynika z najnowszych danych demograficznych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Poznaniu.  Najwięcej – aż 258 osób – przybyło w gminie Lipno.

Od poniedziałku 3 sierpnia do 30 września br. będzie zamknięty przejazd kolejowy w Górce Duchownej w gminie Lipno, w ciągu drogi powiatowej do Targowiska. W tym czasie będą trwały prace przy modernizacji linii kolejowej E59 Wrocław – Poznań.

Mistrzostwa Polski w warcabach

W dniach 19-23 sierpnia 2020 r. w Boszkowie odbędą się 30. Mistrzostwa Polski w warcabach 64- polowych.

Uruchomiony został zmodernizowany system internetowej rezerwacji wizyty w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie. Alternatywnie można także umówić się telefonicznie w każdą środę rano.

Mistrzostwa Wielkopolski w warcabach Kórnik 2020

Warcabiści Roszady Lipno zajęli czołowe miejsca w I Mistrzostwach Wielkopolski w Warcabach Bieganych rozegranych w Kórniku.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Prezydent podpisał właśnie ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do obsługi Bonu.