Oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Górka Duchowna - Targowisko

Przebudowa drogi powiatowej z Górki Duchownej do Targowiska w gminie Lipno została oficjalnie zakończona.

Oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Strzyżewice - Henrykowo

Oficjalnie zakończona została przebudowa drogi powiatowej między Strzyżewicami a Henrykowem w gminie Święciechowa.

Przebudowa drogi Górka Duchowna - Targowisko

25 września br. nastąpi oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Górka Duchowna - Targowisko. Przedstawiamy filmowy zapis tej inwestycji.

Uroczystość nadania imienia Branżowej Szkole I Stopnia we Włoszakowicach

Branżowa Szkoła I Stopnia we Włoszakowicach otrzymała imię Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. W uroczystości nadania imienia uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Ciąg pieszo - rowerowy w Kąkolewie

W Kąkolewie zakończona została przebudowa blisko pół kilometra chodnika na ciąg pieszo – rowerowy.

Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w czwartek 23 września i w piątek 24 września br. silnego wiatru.

Przebudowa drogi powiatowej do Grodziska

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna układać będzie w dniach 24-25 września br. warstwę ścieralną nawierzchni bitumicznej na 1,2 km drogi powiatowej od Grodziska w gminie Osieczna do skrzyżowania z drogą powiatową Łoniewo – Dobramyśl. W tym czasie droga ta będzie zamknięta dla ruchu.

Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym w 2019 r.

W niedzielę 10 października br. odbędzie się 35. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. Znane i prestiżowe w regionie zawody sportowe tradycyjnie wesprze finansowo powiat leszczyński.

Poszerzanie drogi powiatowej Gronówko - Wyciążkowo

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zakończyła poszerzanie drogi powiatowej Gronówko – Wyciążkowo w gminie Lipno.

Warsztaty ekologiczne dla dzieci

Zawody konne w skokach przez przeszkody, pokaz sprzętu wojskowego, warsztaty ekologiczne dla dzieci, koncerty After Time Project i Szymona Gądy to tylko niektóre atrakcje Dnia Powiatu Leszczyńskiego, zaplanowanego na piątek 24 września br. od godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

 

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Lesznie organizuje Dzień Powiatu Leszczyńskiego. Impreza rozpocznie się 24 września br. o godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Dla najmłodszych mieszkańców przygotowaliśmy warsztaty ekologiczne, prowadzone przez znaną  regionie firmę Ekosfera, która na co dzień realizuje zajęcia w szkołach, podczas półkolonii i innych zajęć edukacyjnych.  Dzieci będą m.in. malować torby ekologiczne, wykonywać breloczki z korka, a także inne czynności związane z promocją ochrony środowiska.

W programie Dnia Powiatu znajduje się także spotkanie z Ewą Rosolską vel Martą Osą, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Pisarka zaprezentuje swe serie wydawnicze: „Bajeczki babeczki”, „Tajemnicę starego witraża”, „Pułapki czasu” oraz powieści dla dorosłych. Spotkanie w Boszkowie będzie doskonałą okazją do indywidualnych rozmów z autorką, a także do zakupu książek wraz z dedykacją autorki.

Przebudowa drogi powiatowej Strzyżewice - Henrykowo

25 września br. nastąpi oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Strzyżewice - Henrykowo. Przedstawiamy filmowy zapis tej inwestycji.

Beata Budzyńska odbiera z rąk władz samorządowych wyróżnienia "Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego"

Rada Powiatu Leszczyńskiego na XL sesji przegłosowała 9 uchwał, m.in. zwiększyła tegoroczny budżet i przyznała trzy wyróżnienia „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego”.