Informacja na temat opłat z tytułu użytkowania wieczystego gruntów oraz przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności w 2021 r.

Droga powiatowa przez Maruszewo

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie.

Dotacja powiatu dla Wametu Dąbcze

W Dąbczu podpisana została umowa na dofinansowanie przez powiat leszczyński szkolenia tenisistów stołowych KS Wamet Dąbcze.

Umowa na przebudowę drogi w Henrykowie podpisana

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Henrykowie w gminie Święciechowa. Zgodnie z nią prace zostaną wykonane do końca czerwca br.

Przejazd kolejowy w Kłodzie

Spółka Torpol po raz drugi zmieniła termin zamknięcia przejazdu kolejowego w Kłodzie, znajdującego się w ciągu drogi powiatowej. Firma będzie wykonywać na nim prace od godz. 18:00 w dniu 4 marca br. do godz. 12:00 w dniu 5 marca br.

Podpisanie umowy powiatu leszczyńskiego z KS Fogo Unia Leszno

W siedzibie Klubu Sportowego Unia Leszno podpisana została umowa o dofinansowanie przez powiat leszczyński szkolenia młodzieży w sezonie 2021.

Budowa ścieżki rowerowej Wilkowice - Święciechowa - w kierunku Gołanic

Spółka Nodo z Leszna buduje dwa kolejne odcinki ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim – od ronda w Święciechowie w kierunku Gołanic i w kierunku Wilkowic.

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie systematycznie prowadzą prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg samorządowych.

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na piątek 26 lutego br. na godz. 12:00 XXXIII sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Odbędzie się w trybie zdalnym za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Przebudowa drogi w Krzemieniewie

Spółka Drogbud Gostyń przebudowuje drogę powiatową – ul. Dworcową w Krzemieniewie. Trwa rozbiórka starej nawierzchni chodników.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała dla podatników rozliczenia roczne w usłudze Twój e-PIT. Przedsiębiorcy mogą wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje. Na złożenie zeznania i rozliczenie się z fiskusem jest czas do 30 kwietnia 2021 r.

Umowa z UKS Roszada Lipno

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na dofinansowanie przez powiat leszczyński szkolenia warcabistów UKS Roszada Lipno.