Podpisanie umowy na budowę chodnika z Pawłowic do Kociug

Spółka Nodo z Leszna zbuduje chodnik między Pawłowicami a Kociugami w gminie Krzemieniewo. W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa o wartości ok. 1,2 mln zł.

Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej - ul. Śmigielskiej w Osiecznej

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na przebudowę drogi powiatowej - ul. Śmigielskiej w Osiecznej.

Plakat obrazujący tekst

Zawody konne w skokach przez przeszkody, pokaz sprzętu wojskowego, warsztaty ekologiczne dla dzieci, koncert Ladies’ TRIO to tylko część atrakcji Dnia Powiatu Leszczyńskiego, zaplanowanego na poniedziałek 15 sierpnia br. od godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Sokoły wędrowne na dachu SOSW Rydzyna

Umieszczona w ubiegłym tygodniu na dachu prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie klatka z trzema sokołami wędrownymi została otwarta. Ptaki rozpoczęły swobodny oblot.

Plakat obrazujący tekst

Powiat leszczyński znalazł się na 280 miejscu w rankingu zamożności powiatów opracowanym przez magazyn samorządowy "Wspólnota". Mimo niskich dochodów dzięki skutecznemu zabieganiu o dotacje powiat należy do krajowej czołówki najbardziej proinwestycyjnych samorządów.

Przebudowa chodnika w Świerczynie

W Świerczynie w gminie Osieczna trwa przebudowa 200 mb chodnika przy drodze powiatowej.

Plakat obrazujący tekst

Ogłoszenie o zbyciu w drodze przetargu ustnego ograniczonego nieruchomości położonej w obrębie Niechłód, gmina Święciechowa.

Oficjalne otwarcie wiaty turystycznej w Boszkowie Letnisku

Przy drodze powiatowej - ul. Starkowskiej w Boszkowie Letnisku oddano oficjalnie do użytku wiatę turystyczną. W spotkaniu uczestniczył m.in. członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski.

Przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie

W Kłodzie trwają końcowe prace przy przebudowie drogi powiatowej i budowie ciągu pieszo – rowerowego.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski składają kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej w Lesznie

W Lesznie uczczono 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  

Plakat obrazujący tekst

Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zaprasza do udziału w 41 Ogólnopolskim Konkursie Literacko – fotograficzno – plastycznym Konfrontacje 2022. Termin nadsyłania prac to 30 września br. Impreza jest tradycyjnie współfinansowana przez powiat leszczyński.

Podpisanie umowy na odmulanie rowów przydrożnych

Ponad 8 km rowów melioracyjnych przy drogach powiatowych zostanie odmulonych w tym roku. Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa z firmą Polkop Paweł Poloch z Leszna.