Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w dniach 5-7 grudnia br. opadów marznących.

Spotkanie mikołajkowe dla rodzin zastępczych w Długich Starych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego. Impreza tradycyjnie odbyła się w sali wiejskiej w Długich Starych w gminie Święciechowa.

Nagrodzeni studenci w Starostwie Powiatowym w Lesznie

32 mieszkańców powiatu otrzymało nagrody finansowe Starosty Leszczyńskiego dla uzdolnionych studentów. Część z wyróżnionych odebrała nagrody podczas spotkania z wicestarostą Maciejem Wiśniewskim.

Uczniowie SOSW Rydzyna na wycieczce szkolnej w Krakowie

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie uczestniczyli w trzech wycieczkach szkolnych. Na ich organizację powiat leszczyński otrzymał 25 tys. zł dofinansowania z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”.

Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Radni na LXXVI sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego przyjęli pięć uchwał, w tym zwiększyli tegoroczny budżet samorządu.

Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 30 listopada br. na godz. 13:00 LXXVI sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Odbędzie się ona w Starostwie Powiatowym w Lesznie, pl. Kościuszki 4b.

Prace konserwacyjne rowów melioracyjnych

Dzięki 100 tys. zł dofinansowania z budżetu powiatu leszczyńskiego 20 spółek wodnych wykonało w tym roku prace związane z bieżącym utrzymaniem urządzeń wodnych.

Plakat obrazujący tekst

Powiat Leszczyński zaprasza do składania ofert w zakresie organizacji zajęć międzykulturowych dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy.

Laureaci konkursu fotograficznego "Powiat Leszczyński z lotu ptaka". Na zdjęciu od lewej: Tomasz Dębowiak, Artur Kubicki, Agata Borowiec, zastępca naczelnika Izabela Nowak, starosta Jarosław Wawrzyniak

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Powiat Leszczyński z lotu ptaka”. Pierwszą nagrodę o wartości 1000 zł otrzymał Artur Kubicki za zdjęcie „Nowoczesność nad tradycją”.

Droga powiatowa - ul. Grotnicka we Włoszakowicach

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej – ul. Grotnickiej we Włoszakowicach. Na inwestycję samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotację na połowę jej kosztów.  

Drużyna tenisa stołowego Wamet Dobry Wiązar Dąbcze

Tenisiści stołowi Wametu Dobry Wiązar Dąbcze w pierwszym meczu fazy grupowej europejskich rozgrywek TT Inter Cup pokonali na wyjeździe niemiecki Sportclub Wewer 2000 4:1.

Koncert jubileuszowy Zespołu Tańca Ludowego "Moraczewo" w Lesznie

Zespół Tańca Ludowego „Moraczewo” jubileusz swego 35-lecia uświetnił koncertem w auli Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie.