Aktualności

zdjęcie kompleksu sportowego przy SOSW w Rydzynie

Trzy oferty złożono w przetargu ogłoszonym przez prowadzony przez powiat leszczyński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie na przebudowę kompleksu sportowego przy tej placówce. Najtańsza z nich wynosi prawie 3,9 mln zł.

W ub.r. powiat leszczyński otrzymał ponad 2,1 mln zł dofinansowania (na połowę kosztów inwestycji) z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska na przebudowę kompleksu sportowego przy SOSW w Rydzynie.

Zakres robót obejmuje budowę bieżni okrężnej (o dystansie 400 m) z czterema torami, bieżni prostej z sześcioma torami (dystans 100 m) o nawierzchni poliuretanowej oraz skocznię w dal z rozbiegiem z nawierzchni poliuretanowej. Projekt przewiduje także montaż ogrodzenia obiektu sportowego (z wyłączeniem trybun), piłkochwytów i stojaków rowerowych, a także zagospodarowanie terenów zielonych i infrastruktury towarzyszącej.

W przetargu złożone zostały trzy oferty, z których najtańsza – za 3.881.745 zł – należy do spółki Solid-Stet ze Szczecina. Komisja przetargowa sprawdza kompletność złożonych dokumentów.

MONISTERTTWO SPORTU

droga łoniewo

Spółka Nodo z Leszna rozpoczęła budowę 2,7 km ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej, na odcinku od ronda w Łoniewie przez Dobramyśl do skrzyżowania z drogą krajową nr 12.

BOISKO W SOSW

Powiat leszczyński otrzyma ok. 2,1 mln zł dofinansowania z programu Sportowa Polska na przebudowę kompleksu sportowego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Rydzynie. 

podpisanie umowy

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna przebuduje przejście dla pieszych na drodze powiatowej w Maruszewie w gminie Rydzyna.

logo rfrd

W ramach poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu przebudowane zostanie przejście dla pieszych w Maruszewie, powstanie jego oświetlenie oraz przebudowany i zbudowanych będzie 200 m chodnika. Na tę inwestycję powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80 proc. jej kosztów kwalifikowanych.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna, które za wykonanie półrocznej inwestycji zaproponowało cenę 367.808 zł.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Dariusz Pasterkiewicz, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha, podpisał umowę z prezesem Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic Wojciechem Rajewskim. W spotkaniu uczestniczyli również starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i burmistrz miasta i gminy Rydzyna Kornel Malcherek.

zdjecie z otwarcia drogi

Przebudowa mostu na drodze powiatowej Brenno – Miastko w gminie Wijewo została oficjalnie zakończona.

DROGA POWIATOWA W BRENNIE

Przetarg na wykonanie projektu budowy drogi dla rowerów wzdłuż drogi powiatowej Brenno – Włoszakowice

podpisanie umowy

Firma Usługowo- Handlowa Sob-Bruk Adam Sobiech z Pelikana koło Kościana przebuduje 825 m  drogi powiatowej – ul. Grotnickiej we Włoszakowicach. Na inwestycję samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotację na połowę jej kosztów.

logo rfrd

Projekt obejmuje przebudowę 825 m ul. Grotnickiej, od skrzyżowania z drogą w kierunku Bukówca Górnego do skrzyżowania z drogą gminną. Przebudowane będzie odwodnienie drogi, chodnik na długości 360 m, a także powstanie 700 m ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto przebudowane będą przystanki autobusowe i powstaną nowe przejście dla pieszych.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz podpisał umowę z właścicielem wybranej w przetargu Firmy Usługowo- Handlowej Sob-Bruk Adam Sobiech z Pelikana koło Kościana. W spotkaniu uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.

Firma wykona inwestycję za 3.424.320 zł. Powiat na nią dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości połowy kosztów kwalifikowanych, reszta wydatków pochodzić będzie z budżetu powiatu oraz gminy Włoszakowice.

logo programu

Prowadzony przez powiat leszczyński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie ogłosił przetarg na przebudowę kompleksu sportowego.

Droga powiatowa Kąkolewo-Łoniewo

Powiat leszczyński podpisał dziś dwie umowy o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pierwsza z nich to budowa ścieżki rowerowej od ronda w Łoniewie do skrzyżowania z drogą krajową nr 12, a druga - przebudowa przejścia dla pieszych i budowa chodnika w Maruszewie w gminie Rydzyna.

podpsianie umowy

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na drugi etap przebudowy drogi powiatowej z Wojnowic w kierunku Zglińca, do granicy z powiatem kościańskim.

posli ład

W 2023 r. w ramach pierwszego etapu przebudowany został kilometrowy odcinek drogi w Wojnowicach, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do przepustu na Kanale Obry w kierunku granicy z powiatem kościańskim.

Przetarg na drugi etap przebudowy tej drogi, do granicy z powiatem kościańskim (1,5 km) wygrała spółka Strabag. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę i poszerzenie jezdni, przebudowę przepustów, wykonanie odwodnienia drogi i wzmocnienie poboczy. Inwestycja kosztować będzie 3.665.437 zł, z czego prawie 2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Termin wykonania prac – do sześciu miesięcy.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz – przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha - podpisał umowę z pełnomocnikiem spółki Strabag Karolem Gawrońskim. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i  kierownik budowy Sławomir Józefczak.

Facebook Powiat 2

DROGA POWIATOWA W GRONOWKU

Powiat leszczyński otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na prawie połowę kosztów przebudowy drogi przez Gronówko w gminie Lipno. Projekt, który początkowo był na liście rezerwowej, trafił na listę podstawową.

SOSW W RYDZYNIE

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie na kolejna inwestycję w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie. Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków samorząd dostanie prawie 1,3 mln zł na budowę systemu odprowadzania wód opadowych oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej.