Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski składają kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej w Lesznie

W Lesznie uczczono 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się o 17.00, czyli w Godzinę W, na którą 1 sierpnia 1944 r. dowództwo Armii Krajowej wyznaczyło początek powstańczej akcji. W Lesznie rozbrzmiały syreny alarmowe.

Uroczystość patriotyczna odbyła się przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej. Po Apelu Pamięci, salwie honorowej, krótkim programie artystycznym złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Delegację powiatu leszczyńskiego reprezentowali starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Fot. J.Adamek elka.pl