Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Lokomotywa parowa przejeżdżająca pod wiaduktem drogi ekspresowej S5 w Wilkowicach

Starostwo Powiatowe w Lesznie rozstrzygnęło konkurs fotograficzny „Powiat Leszczyński z lotu ptaka”. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody, główną o wartości 1000 zł otrzymał Artur Kubicki za zdjęcie „Nowoczesność nad tradycją”.

Celem konkursu było pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego powiatu leszczyńskiego, zachęcenie do odkrywania i dokumentowania fotograficznego interesujących miejsc w powiecie leszczyńskim, edukacja kulturowa i historyczna oraz promocja interesujących miejsc związanych z kulturą, historią i turystyką. Temat konkursu to przedstawienie piękna przyrody, wartości historycznych, niepowtarzalności obiektów, w tym zabytków oraz innych miejsc w powiecie leszczyńskim.

W konkursie uczestniczyło 12 osób, które zgłosiły łącznie 59 zdjęć. Warunki regulaminu konkursu spełniały 43 zdjęcia. Komisja konkursowa kierowana przez znanego fotoreportera Jacka Kuika z Leszna oceniła zdjęcia przesłane przez uczestników konkursu, kierując się kryteriami takimi jak: zgodność z tematem konkursu, jasność przekazu, możliwość oddziaływania na wyobraźnię i walory  artystyczne.

Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

I nagroda w wysokości 1000 zł  dla  Artura Kubickiego z Włoszakowic za zdjęcie „Nowoczesność nad tradycją”, przedstawiające zabytkową lokomotywę parową z wagonami przejeżdżające w Wilkowicach pod wiaduktem drogi ekspresowej S5.

II nagroda w wysokości 800 zł dla  Tomasza Dębowiaka z Leszna za zdjęcie „Pałac Drzeczkowo” w gminie Osieczna, przedstawiające pałac z 1869 r., zbudowany przez Ferdynansda von Leesena.

III nagroda w wysokości 500 zł dla  Agaty Borowiec z Leszna za zdjęcie „Boszkowskie mokradła”, przedstawiające Kanał boszkowski łączący Jezioro Dominickie z Jeziorem Wielkim podczas kajakowej eksploracji słynnego „Szlaku konwaliowego”

Laureatom serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłanie zdjęć.

 

I nagroda - Artur Kubicki, „Nowoczesność nad tradycją”

I nagroda Artur Kubicki Tradycja nad nowoczesnością 2023

 

 

II nagroda - Tomasza Dębowiak, "Pałac Drzeczkowo”

II nagroda Tomasz Dębowiak Pałac Drzeczkowo 2023

 

 

III nagroda - Agata Borowiec, „Boszkowskie mokradła”

III nagroda Agata Borowiec Boszkowskie mokradła 2023

 

Logo strony