Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Plakat obrazujący tekst

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój” z Góry wygrało konkurs na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2024 r.

Za organizację nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim odpowiada starosta leszczyński. Porady prawne świadczone są przez adwokatów wskazanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Poznaniu, radców prawnych wskazanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu oraz prawników organizacji, która wygrała konkurs na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Ogłoszony przez Zarząd Powiatu Leszczyńskiego konkurs wygrało szósty rok z rzędu Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój” z Góry. Mieszkańcy korzystają z nieodpłatnej pomocy prawnej we wszystkich siedmiu gminach powiatu leszczyńskiego.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu porady pod numerem 65 5296801 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Lesznie, tj. w poniedziałki w godz. 8:00-16:00, a od wtorku do piątku w godz. 7:00-15:00 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej usługi te są świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. 

Logo strony