Top - obrazek ze zdjęciami

Uczniowie SOSW Rydzyna na wycieczce szkolnej w Krakowie

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie uczestniczyli w trzech wycieczkach szkolnych. Na ich organizację powiat leszczyński otrzymał 25 tys. zł dofinansowania z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”.

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej SOSW i wychowawcy wyjechali do Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska zwiedzili ogród zoologiczny oraz wystawę „Kolejkowo" z makietami najważniejszych obiektów regionu, znajdującą się w najwyższym budynku miasta – Sky Tower.

Natomiast uczniowie klas branżowych I stopnia z SOSW w Rydzynie uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia. Zwiedzili Zamek Królewski, weszli na Kopiec Kościuszki, zwiedzili Fabrykę Schindlera, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego.  W ostatnim dniu wycieczki grupa wyjechała do Oświęcimia, gdzie była w Muzeum Auschwitz – Birkenau – byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady w czasach II wojny światowej.

Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej Zespołu Szkół Specjalnych z Górzna z kolei wyjechali na wycieczkę do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. W tych placówkach zapoznali się z historią  początków państwa polskiego.  

Na organizację trzech wycieczek dla uczniów powiat leszczyński otrzymał 25 tys. zł dofinansowania z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”.

PolskiLad PoznajPolske1

Logo strony