Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Plakat obrazujący tekst

Gmina Rydzyna zajęła dziewiąte, a Lipno dziesiąte miejsce w Wielkopolsce w rankingu „Gmina Dobra do Życia”. W pierwszej 50-ce wielkopolskich samorządów sklasyfikowano pięć gmin powiatu leszczyńskiego.

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”. 2477 gmin w Polsce było ocenianych na podstawie 63 wskaźników. To m.in.: poziom edukacji, dochody własne gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, infrastruktura kulturalna, przeciętne wynagrodzenie i walory estetyczne krajobrazu.

W pierwszej „50-ce” w Wielkopolsce znalazło się pięć gmin z powiatu leszczyńskiego. Najwyższe – 9 miejsce – zajęła Rydzyna (92 w kraju). Gmina Lipno została sklasyfikowana na 10 miejscu (108 w kraju), Osieczna - na 14 (141 w kraju), Święciechowa – na 17 (147 w kraju), a Włoszakowice – na 40 (297 w kraju).

Logo strony