Spółka Colas Polska prowadzi intensywne prace na kilku odcinkach największej inwestycji w historii powiatu leszczyńskiego - przebudowy i budowy drogi z Wijewa do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5.

Zwycięzca przetargu – spółka Colas Polska - i jej podwykonawcy wykonują prace drogowe na kilku odcinkach największej inwestycji w dziejach powiatu leszczyńskiego. Do września 2018 r. przebudowana zostanie droga Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz zbudowany nowy odcinek do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km).

Spółka Colas Polska prowadzi prace na odcinku w granicach powiatu leszczyńskiego. Aktualnie prace wykonywane są na kilku odcinkach.

Na odcinku Zaborówiec – Brenno poszerzono pobocza i wykonano nową konstrukcję jezdni na części odcinków. Na wielu fragmentach drogi ułożone zostały już nawierzchnie bitumiczne. Aby maksymalnie zintensyfikować prace drogowe wprowadzono na tym odcinku ruch wahadłowy.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Zaborowiec_Brenno_2018_kwiecien,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

We Włoszakowicach prace trwają na trzech ulicach. Na ul. Powstańców Wielkopolskich ułożono betonowy ściek i trwa wylewanie  pierwszej warstwy asfaltu. Także na tym odcinku wprowadzono ruch wahadłowy. Na ul. Wolsztyńskiej budowany jest ciąg pieszo-rowerowy, m.in. układane są krawężniki oraz wykonywane wjazdy na pola. Na ul. Kurpińskiego z kolei trwają prace kanalizacyjne na poboczach.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Wloszakowice_2018_kwiecien,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Roboty drogowe prowadzone są także w Bukówcu Górnym. Przy ruchu wahadłowym trwa  wymiana krawężników na kolejnych odcinkach ul. Powstańców Wielkopolskich. Trwają także prace na odcinku z Włoszakowic do Bukówca Górnego.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Bukowiec_2018_kwiecien,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Prace w Brennie i Wijewie rozpoczęto od budowy i przebudowy poboczy, a po wykonaniu na zlecenie gminy  Wijewo sieci kanalizacji sanitarnej spółka Colas zacznie prace drogowe.

{gallery}2018/artykuly/droga_Wijewo_Nietazkowo_Brenno_Wijewo_2018_kwiecien,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE Nietazkowo