Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pro-Activ w Rydzynie świętowały jubileusz swego 20-lecia. Jedyną tego typu placówkę w powiecie leszczyńskim wspiera powiatowy samorząd.

WTZ w Rydzynie działają od kwietnia 1999 r., początkowo przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym, a od 2007 r. przy Stowarzyszeniu Pro-Activ w Rydzynie. Warsztaty to placówka pobytu dziennego zajmująca się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych i ich wsparciem w uzyskaniu samowystarczalności pozwalającej na samodzielne i aktywne życie osobiste, zawodowe i społeczne. Obecnie WTZ w Rydzynie opiekuje się 33 uczestnikami z Leszna oraz z powiatów leszczyńskiego, rawickiego i gostyńskiego. Kadra placówki to 12 osób.

Jubileusz 20-lecia WTZ świętowały w Gminnym Ośrodku Kultury w Rydzynie. Kierownik Adam Samol podsumował dwie dekady działalności i przedstawił plany na przyszłość. Uczestnicy i kadra przygotowali występy artystyczne na temat specyfiki każdej z funkcjonujących w WTZ pracowni. Kierownik Adam Samol wręczył podziękowania przyjaciołom WTZ. Powiat leszczyński podczas jubileuszu reprezentował wicestarosta Grzegorz Rusiecki oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.