Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Lesznie otrzyma 100 tys. zł dotacji z budżetu powiatu leszczyńskiego na zakup koparki do konserwacji urządzeń melioracji wodnych.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Grzegorz Rusiecki, przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Wydmucha podpisali umowę z przedstawicielami Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie: kierownik Renatą Marcinkowską i główną księgową Jagodą Ratuszną. W ramach uchwalonej przez Radę Powiatu Leszczyńskiego procedury udzielania wsparcia spółkom wodno – ściekowym złożono tylko jeden wniosek. Po jego rozpatrzeniu Zarząd Powiatu Leszczynskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia 100 tys. zł dotacji RZSW w Lesznie na zakup koparko-ładowarki kołowej do utrzymania urządzeń melioracji wodnych w powiecie leszczyńskim.

Spółka zadeklarowała zakup czteroletniej maszyny nowej generacji o wartości ok. 230 tys. zł. Obecnie prace konserwacyjne wykonuje się 31-letnimi koparko-odmularkami, więc nowy sprzęt znacząco poszerzy zakres prac.

W Rejonowym Związku Spółek Wodnych w Lesznie zrzeszonych jest 26 spółek wodnych, w tym dwie spółki gminne. Spółki swą działalnością obejmują powierzchnię ponad 23 tys. ha, w tym 811 km rowów melioracji wodnych szczegółowych.