Miasto Leszno poparło inicjatywę starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka oraz burmistrza Osiecznej Stanisława Glapiaka w sprawie budowy przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ścieżki rowerowej z Kąkolewa do Leszna.

W lipcu br. we wspólnym liście starosta Jarosław Wawrzyniak oraz burmistrz Stanisław Glapiak zaproponowali Markowi Napierale, dyrektorowi poznańskiego oddziału GDDKiA  ujęcie w rządowych planach projektowych i inwestycyjnych budowy ścieżki rowerowej wzdłuż krajowej „12” od Kąkolewa do Leszna. Byłby to kolejny po - już istniejącym Zbytki – Garzyn i projektowanym Garzyn – Kąkolewo - odcinek drogi dla rowerzystów w powiecie leszczyńskim przy „12”.

Wiceprezydent Leszna Adam Mytych poparł inicjatywę samorządów powiatu leszczyńskiego oraz gminy Osieczna i w piśmie do GDDKiA podzielił ich argumenty, że poszerzenie długości rowerowego szlaku komunikacyjnego w powiecie leszczyńskim wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, ograniczy emisję spalin i promować będzie zdrowy i aktywny tryb życia.

Logo strony