Gmina Rawicz wraz ze współorganizatorami zaprasza na jesienny Rajd Badawczy Rowerowa S5, który odbędzie się 19 października br. na trasie Rawicz – Żylice.

Rowerowa S5 to nazwa powołanego w tym roku stowarzyszenia samorządów, w tym powiatu leszczyńskiego,  leżących wzdłuż drogi ekspresowej S5 między Wrocławiem a Poznaniem.  Chcą współpracować na rzecz realizacji, promocji i utrzymania trasy rowerowej po drogach technicznych wzdłuż drogi ekspresowej S5 Wrocław – Poznań.

Pierwszą imprezą promującą idę Rowerowej S5 jest jesienny Rajd Badawczy Rowerowa S5, zaplanowany na sobotę 19 października na trasie Rawicz – Żylice (ok. 15 km). Jego organizatorzy – gmina Rawicz, Stowarzyszenie Rowerowa S5 oraz rawicki oddział PTTK – zachęcają mieszkańców do czynnego poznania trasy rowerowej S5.

Zapisy przyjmowane są do 15 października w rawickim oddziale PTTK oraz w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w rawickim ratuszu. Wpisowe: 3 zł/os.