Spółka Hermes z Włoszakowic została nagrodzona statuetką „Fabryka roku 2019” w branży FMCG, czyli produktów szybko zbywalnych.

W konkursie organizowanym przez Trade Media International - polskiego wydawcę prestiżowych czasopism gospodarczych - uczestniczą zarówno globalne korporacje, jak i firmy krajowe. W ósmej jego edycji w kategorii branżowej FMCG, produktów stosunkowo regularnie kupowanych i zaspokajających codzienne potrzeby konsumentów, decyzją kapituły konkursowej zwyciężyła spółka Hermes z Włoszakowic. Nagroda jest wyrazem uznania dla zakładów przemysłowych osiągających bardzo dobre wyniki operacyjne dzięki doskonałej organizacji działań w obszarach utrzymania ruchu, branży spożywczej, automatyzacji produkcji, wdrożonych systemów IT wspomagających produkcję czy działalności proekologicznej.

Spółka Hermes powstała w 1992 r. i obecnie zatrudnia prawie 200 pracowników. Siedziba firmy leży na terenie prawnie chronionego obszaru Natura 2000 – jednego z najczystszych ekologicznie terenów w Polsce. Tutaj też zlokalizowane są ujęcia wód podziemnych, z których czerpana jest naturalna woda mineralna i źródlana. Firma jest jednym z rynkowych liderów w produkcji wód i napojów, współpracuje z prawie wszystkimi największymi sieciami handlowymi w kraju, m.in. Biedronką Lidlem, Tesco, Carrefourem, Netto, Auchanem, Intermarche, Grupą Eurocash, Polomarketem czy Dino.

Firma z Włoszakowic to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w powiecie leszczyńskim. Sprzedaż spółki w 2018 wzrosła o 48 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a już w sierpniu br. była wyższa niż w całym roku 2018.