W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie w bieżącym roku szkolnym uruchomiono oddział przedszkolny dla dzieci z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, niesłyszących i słabosłyszących. Placówka może przyjąć większą grupę dzieci.

W SOSW w Rydzynie dzieci bawią się i uczą w bardzo dobrych warunkach lokalowych. Sala dydaktyczna wyposażona w kolorowe meble i bogata baza pomocy dydaktycznych pozwala dzieciom na realizację ich potrzeb i rozwój zainteresowań. Wykwalifikowany nauczyciel przedszkola, wspierany przez pomoc nauczyciela, zapewnia dzieciom szeroki wachlarz zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Ponadto dzieci uczestniczą w zajęciach specjalistycznych prowadzonych przez surdologopedę, specjalistę z zakresu integracji sensorycznej i hipoterapeutę.

- Z dziećmi pracuje doskonale przygotowany zespół pedagogów i specjalistów, z pełną gamą kwalifikacji do prowadzenia zajęć, z odpowiednim przygotowaniem metodycznym i merytorycznym do pracy z przedszkolakami. To także doświadczeni pedagodzy w pracy z dziećmi z orzeczeniami
o potrzebie kształcenia specjalnego – informuje pani Krystyna Śliwińska, dyrektor SOSW w Rydzynie.

Dzieci jedzą posiłki przygotowywane w kuchni SOSW z uwzględnieniem indywidualnych diet i zaleceń żywieniowych.

- Stwarzamy dzieciom optymalne warunki do nauki i zabawy, wychodzimy naprzeciw ich potrzebom i w każdej chwili możemy przyjąć nowe dzieci. Odział przedszkolny w Rydzynie jest prekursorski w powiecie leszczyńskim, ponieważ do tej pory żadna publiczna placówka oświatowa funkcjonująca na jego terenie nie posiadała kompleksowej oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego - mówi dyrektor SOSW Krystyna Śliwińska.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_SOSW_przedszkole_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}