Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

 

Informacje na temat nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim

65 5296801

w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Lesznie

w poniedziałki w godz. 8:00-16:00, a od wtorku do piątku w godz. 7:00-15:00

mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego!
Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie
Nieodpłatna mediacja
Rejestracja wizyt
Uprawnieni
Lokalizacja i harmonogram pracy punktów
Nieodpłatna pomoc prawna dla przedsiębiorców
Edukacja prawna
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa
Karty informacyjne poradnictwa
Informacja o możliwości przekazania przez osobę uprawnioną opinii o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczonym nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim
RODO - klauzula informacyjna
Informacja w sprawie udzielania pomocy prawnej i świadczenia poradnictwa obywatelskiego w czasie trwania epidemii COVID-19.

 

 

Otwarty konkurs ofert - nieodpłatna pomoc prawna w roku 2024:

Uchwała Nr 554/2023 w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2024 roku

Uchwała Nr 562/2023 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2024 roku" 

Uchwała Nr 563/2023 w sprawie powołania i określenia składu osobowego komisji konkursowej do zaopiniowania ofert organizacji pozarządowych na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w 2024 r. w powiecie leszczyńskim.

Uchwała Nr 575/2023 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2024 roku

Otwarty konkurs ofert - nieodpłatna pomoc prawna w roku 2023:

Uchwała Nr 412/2022 w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2023 roku

Uchwała Nr 418/2022 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2023 roku.”

Uchwała Nr 419/2022 w sprawie powołania i określenia składu osobowego komisji konkursowej do zaopiniowania ofert organizacji pozarządowych na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w 2023 r. w powiecie leszczyńskim

Uchwała Nr 428/2022 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2023 roku

Otwarty konkurs ofert - nieodpłatna pomoc prawna w roku 2022:

Uchwała Nr 277/2021 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 29 września 2021 r. w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2022 r.

Uchwała Nr 286/2021 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 19 października 2021 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2022 roku.”

Uchwała Nr 287/2021 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 19 października 2021 r. w sprawie powołania i określenia składu osobowego komisji konkursowej do zaopiniowania ofert organizacji pozarządowych na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w 2022 r. w powiecie leszczyńskim.

Uchwała Nr 299/2021 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 24 listopada 2021 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2022 roku

 

Informacje archiwalne 

Otwarty konkurs ofert - nieodpłatna pomoc prawna w roku 2021:

Uchwała Nr 176/2020 w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2021 r.

Uchwała Nr 183/2020 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2021 roku.”

Uchwała Nr 187/2020 w sprawie powołania i określenia składu osobowego komisji konkursowej do zaopiniowania ofert organizacji pozarządowych na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w 2021 r. w powiecie leszczyńskim.

Uchwała Nr 196/2020 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 25 listopada 2020 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2021 roku

 

 

 

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie leszczyńskim w 2021 r.


Od 2021 r. mieszkańcy powiatu leszczyńskiego będą mogli skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej już we wszystkich siedmiu gminach. Do funkcjonujących do 2020 r. punktów w Krzemieniewie, Rydzynie, Lipnie, Włoszakowicach i Święciechowie dodano lokalizacje w Osiecznej i Wijewie.

Za organizację nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim odpowiada starosta leszczyński. Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej usługi te są świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Porady w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej świadczą adwokaci i radcowie prawni wyznaczeni przez Okręgową Radę Adwokacką w Poznaniu, Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu oraz zatrudnieni przez organizację pozarządową Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Wsparcie, Informacja, Rozwój" w Górze, która wygrała konkurs na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim w 2021 r.

Nieodpłatna pomoc prawna w 2021 r. udzielana będzie w następujących miejscach:

1. Krzemieniewo: piątek 12.00-16.00

i środa 8.00 – 12.00

Urząd Gminy Krzemieniewo, ul. Dworcowa 34

2. Lipno: czwartek 14.00-18.00

i piątek 11.00-15.30

Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie, ul. Powstańców Wielkopolskich 7

3. Osieczna: czwartek 8.00-12.00

Urząd Gminy Osieczna, ul. Powstańców Wielkopolskich 6

4. Rydzyna: wtorek 12.00-16.00

SOSW Rydzyna, Plac Zamkowy 2

5. Święciechowa: poniedziałek 8.00-12.00

Urząd Gminy Święciechowa, ul. Ułańska 4

6. Wijewo: środa 12.00-16.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Wijewie, ul. Parkowa 1

7. Włoszakowice: poniedziałek 8.00 -12.00

i wtorek 11.00 - 15.30

Urząd Gminy Włoszakowice, ul. Kurpińskiego 29

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym Starosta Leszczyński do odwołania zawiesił działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim. Udzielanie porad prawnych do odwołania odbywa się wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, tj. telefonu i poczty elektronicznej.

W celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy skontaktować się ze Starostwem Powiatowym w Lesznie:

tel. 65 529-68-01

w godzinach pracy starostwa - poniedziałki w godz. 8.00-16.00, a od wtorku do piątku w godz. 7.00-15.00 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie leszczyńskim w 2020 r.

 

Nieodpłatna pomoc prawna także dla samozatrudnionych

Nowelizacja przepisów o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej poszerza krąg beneficjentów na osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz upraszcza procedury udzielania takiej pomocy w czasie epidemii. W mocy pozostają zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące sposobu udzielania pomocy w czasie trwania epidemii.

Na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) wprowadzono zmiany w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 294) poszerzające krąg beneficjentów oraz ułatwiające świadczenie nieodpłatnej pomocy w stanie epidemii.

W związku z uchyleniem ust. 2 w art. 3 i nowelizacją art. 4 ust. 1 ustawy, nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020 r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

Stosownie do treści wprowadzonego art. 28a ustawy, obowiązującego z mocą od dnia 13 marca 2020 r., w czasie zagrożenia epidemicznego, w okresie stanu epidemii albo stanu nadzwyczajnego udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może odbywać się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość oraz poza lokalem punktu. Do świadczenia pomocy stosuje się odpowiednio przepisy mające zastosowanie do osób, o których mowa w art. 8 ust. 8 ustawy. Przepisu art. 4 ust. 2 nie stosuje się. Powyższe oznacza, że realizacja zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w trakcie trwania epidemii (a także stanu nadzwyczajnego oraz stanu zagrożenia epidemicznego) może odbywać się w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów, a więc za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefon, e-mail, komunikatory internetowe) oraz poza lokalem punktu.

Przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy w powyższy sposób beneficjent nie jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, a osoba fizyczna-przedsiębiorca nie musi składać oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Obecnie poradę na odległość można umówić także poprzez system informatyczny

 

Zawieszenie świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej od 16 marca 2020 r. 

Starosta Leszczyński Zarządzeniem Nr 9/2020 Starosty Leszczyńskiego z dnia 16 marca 2020 roku w sprawie sposobu udzielania porad prawnych w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego podczas zagrożenia epidemicznego do odwołania  zawiesił działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie leszczyńskim, zlokalizowanych w Lipnie, Krzemieniewie, Rydzynie, Święciechowie i Włoszakowicach.

W zamian udzielanie porad prawnych odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, tj. telefonu i poczty elektronicznej. W celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy zwrócić się do Starostwa Powiatowego w Lesznie z wnioskiem zawierającym oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość:

- w przypadku poczty tradycyjnej na adres: Starostwo Powiatowe w Lesznie, pl. Kościuszki 4B, 64-100 Leszno

- mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wraz z podaniem danych kontaktowych.
Po złożeniu prawidłowo wypełnionego wniosku wyznaczony zostanie termin porady. Informacje w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać pod numerem telefonu: 65 529 68 01.

Wniosek wraz z oświadczeniem osoby uprawnionej  

 

 

Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z nowelizacją ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ww. usługi są świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Za organizację nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim odpowiada Starosta Leszczyński. Od 1 stycznia 2019 r. udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty.

W powiecie leszczyńskim zgłoszeń należy dokonać telefonicznie pod numerem

65 5296801

w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Lesznie, tj. w poniedziałki w godz. 8:00-16:00, a od wtorku do piątku w godz. 7:00-15:00 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, godzinę i lokalizację punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, z którego chce się skorzystać oraz numer telefonu kontaktowego. Zapisy przyjmowane są co pół godziny w ramach godzin otwarcia punktów.

Mieszkańcy powiatu leszczyńskiego mają do wyboru dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w czterech lokalizacjach, zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

Punkt nr 1 (prowadzony przez adwokatów i radców prawnych)

Święciechowa, budynek Urzędu Gminy, ul. Ułańska 4, pok. nr 1:

poniedziałek         godz.   8:00 - 12:00

 

Krzemieniewo, budynek Urzędu Gminy, ul. Dworcowa 34, pok. nr 5:

środa                     godz.   8:00 - 12:00

piątek                    godz. 12:00 - 16:00

 

Rydzyna, budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Plac Zamkowy 2

wtorek                    godz. 12:00 - 16:00

czwartek                godz.   8:00 - 12.00

 

Punkt nr 2 (prowadzony przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Wsparcie, Informacja, Rozwój" z Góry)

Lipno, budynek Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Powstańców Wielkopolskich 7

środa                     godz. 12:30 - 17:00

czwartek               godz. 13:30 - 18:00

piątek                    godz. 11:00 - 15:00

 

Włoszakowice, budynek Urzędu Gminy, ul. Kurpińskiego 29

poniedziałek         godz. 11:00 - 15:30

wtorek                  godz.   8:00 - 12:30

 

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA W POWIECIE LESZCZYŃSKIM

 

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie leszczyńskim w 2019 r.

Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z nowelizacją ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ww. usługi są świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Do końca roku 2018 ustawa zakładała, że darmową pomoc prawną (na etapie przedsądowym) otrzymują: młodzież do 26. roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osoby, które ukończyły 65 lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną, kobiety w ciąży.

Za organizację nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim odpowiada Starosta Leszczyński. Od 1 stycznia 2019 r. udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty.

W powiecie leszczyńskim zgłoszeń należy dokonać telefonicznie pod numerem

65 5296801

w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Lesznie, tj. w poniedziałki w godz. 8:00-16:00, a od wtorku do piątku w godz. 7:00-15:00 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, godzinę i lokalizację punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, z którego chce się skorzystać oraz numer telefonu kontaktowego. Zapisy przyjmowane są co pół godziny w ramach godzin otwarcia punktów.

Mieszkańcy powiatu leszczyńskiego mają do wyboru dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w czterech lokalizacjach, zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

Punkt nr 1 (prowadzony przez adwokatów i radców prawnych)

Krzemieniewo, budynek Urzędu Gminy, ul. Dworcowa 34, pok. nr 5:

poniedziałek         godz.   8:00 - 12:00

środa                     godz.   8:00 - 12:00

piątek                    godz. 12:00 - 16:00

Rydzyna, budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Plac Zamkowy 2

wtorek                    godz. 12:00 - 16:00

czwartek                godz.   8:00 - 12.00

 

Punkt nr 2 (prowadzony przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Wsparcie, Informacja, Rozwój" z Góry)

Lipno, budynek Zespołu Szkół, ul. Powstańców Wielkopolskich 68

środa                     godz. 14:30 - 19:00

czwartek               godz. 11:30 - 16:00

piątek                    godz. 15:00 - 19:00

Włoszakowice, budynek Urzędu Gminy, ul. Kurpińskiego 29

poniedziałek         godz. 11:00 - 15:30

wtorek                  godz.   8:00 - 12:30

 

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA W POWIECIE LESZCZYŃSKIM

 

UWAGA

Zmiana godzin świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej

W dniu 28 grudnia br. (piątek) nieodpłatna pomoc prawna w punkcie zlokalizowanym w Lipnie w budynku Zespołu Szkół, ul. Powstańców Wielkopolskich 68 będzie świadczona wyjątkowo w innych godzinach, niż wynika to z rocznego harmonogramu.

Zmienione godziny świadczenia pomocy w dniu 28 grudnia br. to: 9:00 – 11:00 oraz 12:00 – 14:00.

Informacje pod numerem telefonu 883-767-218

 

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie leszczyńskim w 2018 r.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej w powiecie leszczyńskim funkcjonują punkty, w których udzielane są nieodpłatnie porady prawne dla osób uprawnionych, określonych w tej ustawie.

Ustawa zakłada, że darmową pomoc prawną (na etapie przedsądowym) otrzymają:

1)  młodzież do 26 roku życia,

2)  osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,

3)  osoby, które ukończyły 65 lat,

4)  osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,

5)  kombatanci,

6)  weterani,

7)  zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną

8)  kobiety w ciąży.

 

W powiecie leszczyńskim funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, każdy z nich ma dwie lokalizacje.

Punkt nr 1

W punkcie zlokalizowanym w Krzemieniewie i Rydzynie pomoc prawną świadczą adwokaci i radcowie prawni wyznaczeni przez Okręgową Radę Adwokacką w Poznaniu oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych  w Poznaniu. Codziennie są czynne przez cztery godziny.

Harmonogram świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej:

Krzemieniewo, budynek Urzędu  Gminy,  ul. Dworcowa 34, pok. nr 5:

poniedziałek            godz.  8:00 - 12:00

środa                      godz.  8:00 - 12:00

piątek                     godz. 12:00 - 16:00

Rydzyna,  budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Plac Zamkowy 2

wtorek                    godz. 12:00 - 16:00

czwartek                 godz. 8:00 -  12.00

Punkt nr 2

W punkcie zlokalizowanym w Lipnie i Włoszakowicach pomoc świadczą prawnicy wyznaczeni przez Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej „Pro-Activ” Rydzyna. Ta organizacja wygrała ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Lesznie otwarty konkurs na świadczenie tych usług. Także te punkty są czynne codziennie przez cztery godziny.

Harmonogram świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej:

Lipno, budynek Szkoły Podstawowej. ul. Powstańców Wielkopolskich 68     tel. 883-767-218

środa                   godz. 15:00 - 19:00

czwartek              godz. 12:00 - 16:00

piątek                  godz.  15:00 - 19:00

Włoszakowice, budynek Urzędu Gminy, ul. Kurpińskiego 29     tel. 883-767-218

poniedziałek         godz.  11:30 - 15:30

wtorek                 godz.   8:00 - 12:00

 

 

Otwarte konkursy ofert 

Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2017

Ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 roku - Uchwała Nr 171/2016 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 31 października 2016 r.

Uchwała Nr 179/2016 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z 29 listopada 2016 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rzadowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 r. w powiecie leszczyńskim

Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2018

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 r. - Uchwała Nr 253/2017 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 31 października 2017 r. 

Uchwała Nr 261/2017 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z 24 listopada 2017 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 r. w powiecie leszczyńskim

Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2019 

Uchwała Nr 341/2018 w sprawie zgłoszenia kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktunieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie leszczyńskim w 2019 r.

Uchwała Nr 350/2018 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powerzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia w powiecie leszczyńskim w 2019 r. punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Uchwała Nr 362/2018 w sprawie odstąpienia od rozstrzygnięcia w całości otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia w powiecie leszczyńskim w 2019 r. punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego ogłoszonego na podstawie uchwały Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Nr 350/2018 z dnia 11 października 2018 r. i ogłoszenia nowego otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rzadowej z zakresu prowadzenia w powiecie leszczyńskim w 2019 r. punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wyjaśnienie dotyczące otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia w powiecie leszczyńskim w 2019 r. punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Uchwała Nr 5/2018 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 5 grudnia 2018 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia w powiecie leszczyńskim w 2019 r. punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

 

Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2020 

Uchwała Nr 88/2019 w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2020 r.

Uchwała nr 100/2019 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn.”Powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2020 roku."

Uchwała Nr 103/2019 w sprawie powołania i określenia składu osobowego komisji konkursowej do zaopiniowania ofert organizacji pozarządowych na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnejw 2020 r. w powiecie leszczyńskim.

Uchwała Nr 108/2019 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 26 listopada 2019 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2020 roku 

 

Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2021

Uchwała Nr 176/2020 w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2021 r.

Uchwała Nr 183/2020 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2021 roku.”

Uchwała Nr 187/2020 w sprawie powołania i określenia składu osobowego komisji konkursowej do zaopiniowania ofert organizacji pozarządowych na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w 2021 r. w powiecie leszczyńskim.

Uchwała Nr 196/2020 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 25 listopada 2020 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2021 roku

Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2022:

Uchwała Nr 277/2021 w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2022 r.

Uchwała Nr 286/2021 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 19 października 2021 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pn. „Powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie powiatu leszczyńskiego w 2022 roku.”

Uchwała Nr 287/2021 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 19 października 2021 r. w sprawie powołania i określenia składu osobowego komisji konkursowej do zaopiniowania ofert organizacji pozarządowych na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej w 2022 r. w powiecie leszczyńskim.

Logo strony