Top - obrazek ze zdjęciami

przejście dla pieszych w Kłodzie

Powiat leszczyński otrzyma 100 tys. zł dofinansowania z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań na montaż na dwóch przejściach dla pieszych w Kłodzie urządzeń poprawiających bezpieczeństwo pieszych. 

razem bezpieczniej

Przebudowana w 2022 r. droga powiatowa w Kłodzie to  bardzo ruchliwa trasa, codziennie wykorzystywana m.in. przez dziesiątki pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem oraz produktami z fabryki przetwórstwa mięsnego Agro-Rydzyna w tej miejscowości. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów powiat leszczyński złożył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wniosek o dofinansowanie dwóch zadań.

W ich ramach zaplanowano doposażenie istniejącego przejścia przy przedszkolu w system inteligentnej sygnalizacji świetlnej dla pieszych, posiadającej czujnik dokonujący pomiaru prędkości zbliżającego się pojazdu, wymuszający zatrzymanie pojazdu i umożliwiający pieszemu bezpieczne przekroczenie jezdni. Natomiast przy przejściu w okolicach Centrum Integracji Społecznej w Kłodzie planowany jest montaż aktywnego znaku z zasilaniem solarnym. W obu lokalizacjach przewidziano też doświetlenie przejść oraz montaż fakturowych oznaczeń nawierzchni.

Na projekt w Kłodzie powiat leszczyński otrzymał 100 tys. zł dotacji na szacowane na 175 tys. zł zadania.

Logo strony