Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Droga powiatowa w Boszkowie

Przebudowa drogi powiatowej nr 3823P Boszkowo Letnisko-Włoszakowice Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

logotyp 16

    Na opublikowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki ostatecznej liście rankingowej wniosek powiatu zajął pierwsze miejsce. To oznacza, że samorząd może rozpocząć przygotowania do ogłoszenia przetargu na szacowaną na ok. 5 mln zł inwestycję. Postępowanie zostanie ogłoszone w styczniu 2018 r. tak, by jak najszybciej zdążyć wybrać wykonawcę, który przebudowę drogi zrealizuje do końca czerwca, przed sezonem wakacyjnym.

Projekt zakłada przebudowę ok. 2,4 km jezdni oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od skrzyżowania ulic Wolsztyńskiej (wyjazd w kierunku Brenna) i Powstańców Wielkopolskich we Włoszakowicach do początku Boszkowa Letniska. Nowa jezdnia będzie miała 6 m szerokości, a przebudowywany oraz budowany ciąg pieszo-rowerowy - 2,6 m i zostanie wykonany z kostki betonowej na terenie zabudowanym oraz z asfaltu w terenie niezabudowanym.

 

 

Logo strony