Top - obrazek ze zdjęciami

Plakat obrazujący tekst

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs fotograficzny „Powiat Leszczyński z lotu ptaka”. Pierwsza nagroda za zdjęcie wykonane przy pomocy drona to 1000 zł.

Powiat leszczyński słynie z bogatej historii, a jej materialnym świadectwem są liczne zabytki – pałace, dworki, świątynie, kamienice, obiekty małej architektury. Powiat obfituje także w atrakcyjne przyrodniczo i turystycznie miejsca: jeziora, rzeki, kompleksy leśne. Nie brakuje tu także innych interesujących miejsc: przydrożnych kapliczek, pamiątkowych głazów czy obiektów o ciekawej architekturze.     

Wszystko to warto pokazać w kadrze fotograficznym zarówno mieszkańcom siedmiu gmin tworzących powiat leszczyński, gościom z Leszna i sąsiednich powiatów, jak i turystom z dalszych części kraju i zagranicy. Dla jednych będzie to być może inne spojrzenie na znane od lat obiekty, dla drugich  - zupełna nowość, która ma ich zachęcić do odwiedzin powiatu i poznania z bliska jego piękna oraz dziedzictwa materialnego i przyrodniczego.

Tematem ogłoszonego konkursu „Powiat Leszczyński z lotu ptaka” jest przedstawienie go w sposób odmienny – poprzez zdjęcia z „lotu ptaka”, czyli wykonane przy pomocy drona. Ptasia perspektywa pozwala zobaczyć więcej niż stojąc na ziemi, np. pięknie zdobioną elewację, kunsztownie wykończony dach czy też zadbany ogród w całej okazałości. Zdjęcia z drona odkrywają obiekty na nowo, m.in. przez ich osadzenie w środowisku, nieraz w bardzo interesującym sąsiedztwie, czasami po prostu niedostępnym dla zwiedzających.

Na uczestników konkursu czekają trzy nagrody pieniężne: pierwsza – 1000 zł, druga – 800 zł i trzecia – 500 zł.

Warunki uczestnictwa w konkursie są bardzo proste – czekamy na atrakcyjne zdjęcia wykonane w powiecie leszczyńskim wykonane przy użyciu drona.

Termin nadsyłania zdjęć to 31 października 2023 r. Pliki zdjęciowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Powiat Leszczyński z lotu ptaka”.

Szczegółowe informacje w załącznikach:

Regulamin konkursu fotograficznego

Regulamin konkursu fotograficznego

Formularz zgłoszeniowy  

Formularz zgłoszeniowy

Logo strony