Powiat Leszczyński - Ścieżki możliwości

Powiat Leszczyński - ścieżki możliwości

W stulecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Zespole Szkół w Kąkolewie uroczyście obchodzono Święto Patrona Szkoły - Powstańców Wielkopolskich. Wśród zaproszonych gości byli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki i radni Radni Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Podczas uroczystości zwycięzcy konkursu wiedzy o Patronie Szkoły organizowanego w trzech kategoriach wiekowych odebrali dyplomy i nagrody. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły w obecności gości, nauczycieli, rodziców i starszych kolegów.

Lekcją historii i patriotyzmu było przygotowane przez uczniów widowisko słowno-muzyczne „Jeszcze w zielone gramy”, które z dużym zainteresowaniem obejrzeli wszyscy uczestnicy uroczystości.

Fot. www.facebook.com/zskakolewo/

{gallery}1.2019/Kakolewo_Patron_Szkoly,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}